Araç / Filo Yönetim Sistemi (AFYS) | CRM Kurumsal - İş Çözümleri

Araç ve filo yönetimi ile firmanızın ve kurumunuzun araçlarını ve servis süreçlerini yakından takip edebilir ve raporlayabilirsiniz.

Filo araçlarınıza ilişkin her türlü maliyetlerin/servislerin/masrafların/seferlerin kayıt ve analizini yapan araç ve filo yönetimi programı sayesinde, araç filolarınız hakkında her şeyi kayıt altına alıp raporlama ve analiz yapabilirsiniz.

Araç Filo Yönetimi Sistemi (AFYS), kendi araçlarınızın ve kiralık araçların yakıt, servis, masraf ve giderler olmak üzere tüm araç maliyetlerini çok boyutlu olarak denetlenmesini sağlar.

Araç ve Sürücü Bilgileri

Plaka, marka, model ve araçta bulunan tüm aksesuarların özelliklerini, sürücü bilgilerini kaydedebilir ve raporlayabilirsiniz.

Yakıt Giderleri

Hangi araç ve seferde, hangi sürücü ile ne kadar yakıt alındığının departman, bölge ve birim bazında takibini yapabilirsiniz.

Servis ve Bakım İşlemleri

Araçlarınızın periyodik bakım ve normal servis bakımlarının girişini, işçilik ve hizmet tutarlarını ayrıntılı olarak kayıt altına alabilir ve servis maliyetini raporlayabilirsiniz.

Trafik Cezaları-Kaza Tutanakları

Şoförlerin ve araçların trafik cezalarını, kaza tutanaklarını kayıt altına alıp sürücü ve araç bazında raporlama yapabilirsiniz.

Masraf Yönetimi

Araçların seferlerde yaptığı masrafları (OGS-HGS-Otopark-Oto yıkama vs.) personel ve departman bazında raporlayabilirsiniz.

Sigorta ve Vergiler

Kayıt edilen trafik sigortasının, kasko ve motorlu taşıtlar vergilerinin zamanı gelince program uyarı mesaj sistemi ile hatırlatma yapar. Ayrıca tüm sigorta poliçe ve evrakları kayıt eder ve raporlar.

Günlük Görev ve Kullanımlar

Araç ve sürücülerin hangi seferde, hangi şoförle, kaç km ve ne kadar masraf yaptığını, ne kadar ceza aldığını ve ne kadar kaza yaptığını günlük olarak raporlayabilirsiniz.